Orfin Finansman Hakkında

Orfin Finansman

OYAK ve RENAULT, otomotiv alanında üretim ve dağıtımdaki 40 yılı aşan ortaklığını finansman alanına da taşıma amacı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvurmuş ve Kurum’un 23 Kasım 2011 tarihindeki kararına istinaden 13 Aralık 2011 tarihinde ORFİN Finansman A.Ş. kurulmuştur.

Bir finansman şirketi olan ORFİN Finansman A.Ş.’nin ana faaliyet konusu taşıt kredileri olup;

- Renault ve Dacia yetkili satıcılarından, yeni araç ya da ikinci el araç alımı yapan bireysel ve ticari müşterilerine finansman hizmeti,

- Renault ve Dacia yetkili satıcılarının MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satış A.Ş.’den satın almış oldukları araçlar için stok finansmanı hizmeti,

- Sigorta Acentelik faaliyet izni çerçevesinde, bireysel ve ticari müşterilerine kredi ile bağlantılı sigorta ürün satışı hizmeti sunmaktadır.

ORFİN Finansman A.Ş.'nin ortaklarından OYAK, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan ülkemizin en büyük gruplarından biridir ve gerek Türkiye’de gerek yurt dışında sanayi, finans ve hizmet dallarında faaliyet gösteren çok sayıda iştiraki bulunmaktadır. Diğer ortağı RCI Banque SA ise Türkiye dışında dünyanın 36 ülkesinde faaliyette bulunan bir Renault iştiraki olup, 2019 yıl sonu itibariyle 51 Milyar AVRO’luk kredi portföyü ve 5.7 Milyar AVRO’luk özkaynak büyüklüğü ile 5 kıtada finansman hizmeti vermektedir.

ORFİN Finansman A.Ş.’nin öncelikli hedefi; müşterilerine satış anında yenilikçi finansal ürün ve hizmetler sunarak her koşulda hızlı ve kaliteli finansman olanakları sağlamaktır. Bireysel ve ticari müşterilerine geniş ürün yelpazesiyle, hızlı ve esnek çözümler üretmek üzere, 155 Milyon TL’lik ödenmiş sermaye ve 423.9 Milyon TL’lik özkaynak yapısı ile ticari faaliyetlerini sürdürmektedir. ORFİN Finansman A.Ş. yüksek hizmet kalitesi ile müşterilerinin finansman ihtiyaçlarına satış noktasında çözüm üretirken, aynı zamanda çağdaş finans tekniklerini kullanarak tüketicilerinin yaşam standardının yükseltilmesi ve otomotiv sektörü ile Türkiye ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunulması amaçlarına yönelik çalışmalar yürütmektedir.

İletişim

İlk Adım Olarak

Orfin Finansman ile tanışmak,
gereksinimlerinizi değerlendirmek için
bizimle iletişime geçebilirsiniz.