ORFİN FİNANSMAN HAKKINDA

OYAK ve RENAULT, otomotiv alanında üretim ve dağıtımdaki 40 yılı aşan birlikteliğini finansman alanına da taşıma amacı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvurmuş ve Kurum’un 23 Kasım 2011 tarihindeki kararına istinaden 13 Aralık 2011 tarihinde ORFİN Finansman A.Ş. kurulmuştur.

ORFİN Finansman A.Ş.’nin ortaklarından OYAK, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan ülkemizin en büyük gruplarından biridir ve gerek Türkiye’de gerek yurt dışında sanayi, finans ve hizmet dallarında faaliyet gösteren çok sayıda iştiraki bulunmaktadır. Diğer ortak RCI BANQUE SA ise bir Renault iştiraki olup Türkiye dışında ayrıca dünyanın 36 ülkesinde faaliyette bulunmaktadır ve 2023 yılı için 54.7 Milyar avro’luk kredi portföyü ve 2023 yılı için 6,5 Milyar avro’luk özkaynak büyüklüğü ile 5 kıtada finansman hizmeti vermektedir.

ORFİN Finansman A.Ş.’nin hedefi; öncelikli olarak Renault ve Dacia markalarının müşterilerine olmak üzere, satış anında, yeni, yaratıcı, farklı finansal çözümler ve kampanyalar sunmak ve her zaman hızlı, iyi, kaliteli finansman hizmeti vermektir. Bireysel ve ticari müşterilerine geniş ürün yelpazesiyle, hızlı ve esnek çözümler üretmeyi amaçlayan Şirket’in sermayesi 2016 yılında 155 Milyon TL’ye yükseltilmiştir. ORFİN Finansman A.Ş. yüksek hizmet kalitesi ile müşterilerinin finansman ihtiyaçlarına satış noktasında çözüm üretirken, aynı zamanda çağdaş finans tekniklerini kullanarak Renault ve Dacia tüketicilerinin yaşam standardının yükseltilmesi ve Otomotiv Sektörü ile Türkiye ekonomisinin gelişmesine de katkıda bulunulması amaçlarına yönelik çalışmalarını yürütmektedir.